کد مطلب: 3221 | تاریخ مطلب: 12/09/1401
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

ادای احترام ریاست محترم میراث فرهنگی و گردشگری کشور به مقام شامخ حضرت امام خمینی (س) در بیت و زادگاه ایشان در خمین

ادای احترام ریاست محترم میراث فرهنگی و گردشگری کشور  به مقام شامخ حضرت امام خمینی (س) در بیت و زادگاه ایشان در خمین

عزت اله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه سفر به استان مرکزی بهمراه  مخلص الائمه استانداری مرکزی با حضور در شهرستان خمین از تعدادی از جاذبه های گردشگری و تاریخی خمین منجمله  بیت قدیمی حضرت امام (س) و قلعه سالار محتشم خمین بازدید  وضمن اهدائ گل با آرمانهای حضرت امام خمینی (س) تجدید بیعت  کردند .
در حاشیه این بازدید وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به تمام مردم برای خرید صنایع دستی با همکاری صندوق کارآفرینی امید هدف‌گذاری شد.عزت الله ضرغامی در ادامه افزود: در این راستا غرفه هایی تدارک دیده شده و کار در برخی نقاط کشور آغاز شده و با شروع فعالیت نمایشگاه تهران این غرفه ها مستقر می‌شوند و سپس در تمام نقاط کشور راه اندازی می‌شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بسته‌بندی باعث رونق صادرات و فروش داخل صنایع دستی می‌شود، در این زمینه و نیز تجاری سازی صنایع دستی اقداماتی در نقاط مختلف کشور کلید خورده است.
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با موافقت رئیس‌جمهوری ۱۰ هزار هنرمند صنایع‌ دستی به صورت یک طرفه و بدون کارفرما بیمه می‌شوند.
ضرغامی اظهار داشت: راه اندازی بازارچه های صنایع دستی در دستور کار است تا عرضه صنایع دستی از سوی تولیدکنندگان تسهیل شود .
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در بخش دیگری از سخنان خود ، خمین را مجموعه ای از ارزش های میراث فرهنگی در کنار موقعیت گردشگری و ظرفیت‌های صنایع دستی بیان کرد.
ضرغامی تصریح کرد: در راس این مجموعه میراث فرهنگی و معنوی بیت تاریخی امام خمینی (ره) است و در محل تولد امام راحل تصمیماتی برای رونق گردشگری این مکان گرفته شد.
وی افزود: وظیفه ای از نظر میراث فرهنگی ناملموس که مهمتر از میراث ملموس است درباره این مکان تاریخی بر عهده داریم.
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: امام خمینی (ره) بشریت را احیا کرد و تاریخ معاصر جهان به قبل و بعد از امام راحل تقسیم می شود.
ضرغامی با اشاره به اینکه جبهه مقاومت نیمی از دنیا را در اختیار گرفته و این مهم را مدیون امام راحل است، ادامه داد: دشمن از ابزارهای نوین به ویژه فضای مجازی استفاده می کند تا ترسیم نادرستی از قبل و بعد از انقلاب نشان دهد تا محبت امام راحل را از دل جوانان کم کنند در حالی‌ که محبت امام راحل و رهبر انقلاب اسلامی در قلب تک تک مردم است.
وی اظهار داشت: از اینکه هویت ملت ایران شخصیتی مانند امام خمینی(ره) است افتخار می کنیم و جوانان از ابتدای زندگی قلب خود را به محبت امام گره کور زدند که گشودنی نیست.
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: گردشگرانی که از بیت تاریخی امام راحل در خمین بازدید می کنند باید به درستی با شخصیت امام آشنا شوند و حسینیه جماران، مرقد و بیت امام زنجیره‌ای برای معرفی ارزش‌های ملت ایران است و باید برای این سه حوزه طراحی خاصی داشته باشیم.
ضرغامی ادامه داد: به منظور معرفی شخصیت امام راحل برنامه ریزی که شایسته شخصیت ایشان باشد نداریم.
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: درباره مسایل حوزه گردشگری مطالعاتی انجام شده و این مسایل باید به درستی حل شوند.
ضرغامی بیان کرد: بخش زیادی از مسایل گردشگری مربوط به زیرساخت‌ها است و از نظر قوانین و آیین‌نامه‌ها از طریق دستگاه‌هایی که به گردشگری مربوط می شوند پیگیری می شود.
وی با اشاره به تفاهمنامه با ۱۱ دستگاه برای حل مسایل گردشگری افزود: حضور در محل یکی از راهکارهای حل این مسایل است.
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: خمین دارای ظرفیت‌های گردشگری در بخش‌های مختلف است و در بازدید امروز از اماکن گردشگری این شهرستان کمبودهای این خطه ملموس تر شد.
ضرغامی توضیح داد: با توجه به مساعدت برای وام بانکی ، معافیت‌ها و بسته طراحی و تصویب شده انتظار می‌رود حوزه گردشگری خمین تغییر چهره دهد.

. انتهای پیام /*

کلید واژه

 

گالری تصاویر